Zoti tek "Ti" Me Ka Dergu Shpirt ! A e din Vajz se si jemi taku? me fal se te verteten kurr sta kam tregu! Nje dit isha tuj mendu tu mendu e tu Vajtu" Pse Zoti mu me ka harru?" Pse une pa fat kam qellu? Oh kisha pas deshir mu dashuru kur do te vjen Princesha dhimbjet e Zemres me mi sheru?! Nje rreze ne Zemer filloj mem shendru Zoti mua mu ka lajmru ja nisi me mu me bisedu! Pse bre "Niki" po fol keshtu? Pse mendon se te kam harru? Po ty Princeshen ta kam dergu shum te Bukur ta kam kriju por pa fat kish qellu Zemra eshte ti vajtu fjalen dashuri qe shum koh se ka ndegju Ajo ty pot pret, veq me kliku shko ne Albachat se ki me taku, e ke shum mu dashuru!!! Une thash Zoti qenka Tranu po si fol mor ky me mu une ne Albachat ka mu dashuru?!!! Po sguxoj kuj mi tregu se gjith Bota dot kesh me mu!!! Disa koh kish kalu po fjalt e Zotit si kisha harru Albachatin thash du me provu qesaj Tines du mu ju lajmru thash qeta du me kliku! "Tung" ja shkrova, fillum me bisedu. Ja filloj mem tregu: se pa nafak kish qellu Zemra ish ti vajtu fjalen Dashuri qe sa koh se kish ndegju po e Pret Princin me ju lajmru Plaget e Zemres me ja sheru!!! Oh smujta ma me duru Fjalet e Zotit mu kan kujtu ka Qjelli kryet e kam qu me lot ne sy jam Falemenderu per Princeshen qe ma ka dergu! Ah po shum kemi bisedu une Qaj e ajo tu lotu ah po shum jemi Dashuru! Kur erdh dita mu taku kurr ate dit skam me harru dit me shi kish qellu Engjujt prej gezimit ishin tu vajtu se sod Princi Princeshen kan me u taku! shko ne Albachat se ki me taku, e ke shum mu dashuru!!!

Te Shtune u martove te Djele muajin e mjaltit mbarove te Hene ne pune shkove te Marte u baresove te Merkure sec deshtove te Enjte n'pazar u harrove te Premten burrit syte c'i nxorre po shyqyr nga gjumi u zgjove dhe ketij ankthi i shpetove.
 
Dua te them

Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se çfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
S"dua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon.

Qeshtu Jeta

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....!!!

Kjo quhet dashuri e vertet


Te dua perjetDashuria... eshte jete, shijoje
Dashuria... eshte enderr, endrroje
Dashuria... eshte e bukur, adhuroje
Dashuria... eshte dhimbje, sheroje
Dashuria... eshte tradheti, mesohu me ta
Dashuria... eshte detyre, plotesoje
Dashuria... eshte pasuri, ruaje
Dashuria... eshte loje, luaje
Dashuria... eshte mister, zbuloje
Dashuria... eshte fat, perfitoje
Dashuria... eshte avanture, kujdes
Dashuria... eshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuria... eshte dashuri, lufto per te!!

Te Kam Endrruar Shpirt

Mbi dritare nata leshon qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuar e mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron...

( Postuat nga Une)

Mos Me Le Shpirt.. !

Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!

 
Heute waren schon 1 Besucher (2 Hits) hier!
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
Nese e don bukurin ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera qe jan me te bukura se une. Nese e don menqurin, ateher mos me duaje mua, sespe ka te tjera qe jan me te menqura se une. Nese e don pasurin, ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera qe jan me te pasura se une. Por nese e don dashurin, ateher duam vetem mua sepse nuk ka asnje tjeter qe te dashuron me shume se une.